Metoda A. Tomatisa

W OŚRODKU PROWADZIMY TERAPIĘ UWAGI SŁUCHOWEJ METODĄ PROF. ALFREDA TOMATISA

Terapia uwagi słuchowej metodą prof. A. Tomatisa polega na podawaniu drogą powietrzną tzn. poprzez uszy oraz drogą kostną poprzez kości czaszki (przez słuchawki powietrzno – kostne) specjalnie filtrowanej muzyki Mozatra, chorałów gregoriańskich oraz głosu matki. Za pomocą odpowiednio filtrowanych dźwięków stymulowane są ośrodki w korze mózgowej, co zwiększa wydajność recepcyjną mózgu oraz polepsza percepcję bodźców zewnętrznych. Dźwięki mogą stymulować funkcjonowanie organizmu oraz pomóc w relaksacji osoby słuchającej.

To rozwiazanie pomaga wykształcić podstawowe umiejetności szkolne oraz rozwinąć u dzieci funkcje poznawcze, zdolności motoryczne oraz językowe.

Trapia w szczególności przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży mających : zaburzenia koncentracji uwagi, problemy z koordynacją ruchową, problemy szkolne (dyslekcja, dysgrafia, dyskalkulia), zespół Aspergera, ADHD i ADD, spektrum autyzmu, zespół Downa.

W Ośrodku terapię prowadzi dwóch certyfikowanych terapeutów uwagi słuchowej metodą prof. A. Tomatisa

p. Justyna Eichberger oraz p. Joanna Smogorzewska