Rajdy SKKT PTTK nr 70 rok szkolny 2021/2022

     W roku szkolnym 2021/2022 Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne PTTK nr 70 uczestniczyło w trzech rajdach krajoznawczo – turystycznych zorganizowanych przez Oddział Miejski PTTK w Toruniu.
     25.09.2021r., z okazji Jubileuszu 100 – lecia Oddziału Miejskiego PTTK w Toruniu, uczniowie należący do naszego koła uczestniczyli w 50 „Zlocie Pieczonego Ziemniaka” w Toruniu. Po przejściu malowniczej toruńskiej trasy o długości około 5 km. uczniowie razem z opiekunami zwiedzili XIII Fort mieszczący się na Stawkach na terenie Jednostki Wojskowej w Toruniu, po czym zjedli ciepłą grochówkę oraz ziemniaki z ogniska.
     9.10.2022 r. podczas rajdu z cyklu „Z przyrodą za pan brat”, uczniowie zwiedzili szkółkę leśną „Bielawy”, przeszli całą ścieżkę przyrodniczo – dydaktyczną „Bielawy” gdzie zobaczyli jak wygląda produkcja sadzonek leśnych i nauczyli się prawidłowo sadzić drzewa.
     7.05.2022 r. uczniowie zwiedzili toruńskie Winnice, Park Glazja oraz toruńską Starówkę i toruńskie Bulwary. Podczas każdej trasy napotykali na wiele pomników przyrody, które nauczyli się rozpoznawać, np. dęby szypułkowe „Lel i Polel.
     Podczas wszystkich rajdów dopisywała piękna pogoda i bardzo dobre humory.        Uczniowie czekają już na następne rajdy organizowane przez PTTK.

Informacja
W Ośrodku realizowane są projekty:

„Przez naukę do sukcesu III”

 

SZANOWNI PAŃSTWO!

Informujemy, że od 4 grudnia 2017 roku

w ramach rządowego programu „ZA ŻYCIEM”

w naszym Ośrodku odbywają się bezpłatne

zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dzieci od 0 roku życia

do czasu podjęcia nauki szkolnej.

Skip to content