Program profilaktyczny „Żyję zdrowo i aktywnie”

W lutym 2020 roku – tuż przed zamknięciem szkół z powodu pandemii zaplanowałyśmy dla naszych uczniów wiele nauki i atrakcji w ramach programu profilaktycznego „Żyję zdrowo i aktywnie”. Miały być konkursy sportowe, zajęcia z psychologiem z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej, spotkanie z policjantem oraz pracownikiem Wąbrzeskiego Centrum Profilaktyki, Terapii i Integracji  Społecznej, nauka zumby i karate, konkursy plastyczne, pogadanki i zajęcia w klasach oraz wiele innych atrakcji. Przedsięwzięcie zaplanowane było na 5 dni, a w każdym z nich inne, ciekawe zajęcia. Pozyskaliśmy również sponsorów na ten cel. Niestety, pandemia skutecznie uniemożliwiła nam realizację zamierzonych celów…

W związku z obecną sytuacją uczniowie podczas nauki zdalnej rozwiązywali zadania związane ze zdrowym odżywianiem, higieną i zdrowym stylem życia. Po powrocie do szkoły przeprowadziliśmy również pogadanki, przygotowaliśmy gazetki i na miarę naszych ograniczonych możliwości zrealizowaliśmy część zamierzonych działań. Zajęcia odbywające się w klasach były bardzo urozmaicone, uczniowie poza wypełnianiem kart pracy związanych z wyżej wymienioną tematyką, rozwiązywali krzyżówki, przygotowywali plakaty, czytali i oglądali książki, sporządzali instrukcje. Grali także w gry planszowe nawiązujące do omawianej tematyki, samodzielnie wykonali grę memory, za pomocą dotyku rozpoznawali przybory toaletowe ukryte w worku, słuchali piosenek, oglądali filmiki i rozwiązywali zadania na tablicy interaktywnej, jak również samodzielnie przygotowali zdrowy deser i napój oraz uczestniczyli w wielu innych ciekawych zabawach. Relację możecie Państwo obejrzeć na niżej zamieszczonych zdjęciach.

Mamy nadzieję, że kiedy już będzie można, uda nam się przeprowadzić pozostałe zajęcia- przede wszystkim sportowe, gdyż dla uczniów przygotowanych mamy wiele atrakcji, a dla klas upominki związane z aktywnym stylem życia.

W tym miejscu pragniemy podziękować naszym Sponsorom, dzięki którym pojawiał się uśmiech na twarzach naszych uczniów:

1. Sklep „Czystek” w Wąbrzeźnie – za przekazanie zdrowych, naturalnych soków.
  2. Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A. – za przekazanie naturalnej wody mineralnej Krystynka oraz gadżetów reklamowych (cukierków, długopisów, otwieraczy i balonów)
  3. Żywność Ekologiczna Bio Food w Ciechocinie – za przekazanie zdrowych owocowych musów.

Autor: mgr B. Bartnicka, mgr K. Rutkowska, mgr M. Słomska, mgr W. Węglerska

Galeria zdjęć: