52. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny organizowany przez Fundację na Rzecz Rozwoju Sztuki Biiku Bunka Kyokai i firmę Pentel

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ciekawym konkursie międzynarodowym.
       Celem Konkursu jest budowanie pełnego zrozumienia pomiędzy dziećmi z całego świata oraz umożliwienie im, poprzez uczestnictwo w Konkursie i wystawę zgromadzonych prac, pogłębiania komunikacji w sposób wykraczający poza ograniczenia rasowe, językowe oraz kulturowe.
       Powstał on przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun , Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Japońskim Stowarzyszeniem Edukacji Artystycznej. Konkurs realizowany był na terenie Japonii
       Prace były prezentowane na wystawie w Tokio w marcu 2022r., a później w Osace i innych miastach japońskich oraz za granicą.
       W konkursie wzięli udział : Amelia Zych, Bartosz Osowski, Andrzej Igliński, Weronika Iglińska, Michał Wojtas, Maciej Jakóbek.
       Opiekunem uczniów była Aneta Kust.