Wyjazdy na konie 2022

W tym roku szkolnym, jak i w poprzednim, mieliśmy przyjemność gościć w Gospodarstwie agroturystycznym w Myśliwcu. Uczniowie na cotygodniowych wizytach korzystali z uroków wsi i kontaktu ze zwierzętami. Zajęcia z elementami hipoterapii były źródłem wielu emocji. Niebywałą radość sprawia nam obserwowanie jak uczniowie pełni lęku i obaw na początkowym etapie, zaczynają ze zniecierpliwieniem czekać na kolejny wyjazd i coraz lepiej sobie radzą na ćwiczeniach. Oprócz kontaktu z końmi, opiekun zapewniał nam możliwość obserwowania i karmienia mniejszych zwierząt takich jak kozy, króliki czy psy.

Dla uczniów tego typu zajęcia stanowią źródło nowych zainteresowań, rozwijają ich empatię oraz podnoszą samoocenę. Każdy wyjazd to też cała masa dobrej zabawy, ponieważ miejsce jest przystosowane do aktywności na powietrzu oraz robienia ciekawych zdjęć.

Aby tradycji stało się za dość, zakończyliśmy wyjazdy uroczystym spotkaniem podsumowującym zorganizowanym przez rodziców w którym brali udział nauczyciele oraz uczniowie trzech klas Ośrodka I Pdp, II Pdp, VIII SP wraz z wychowawcami. Mimo niesprzyjającej pogody udało się wesoło spędzić czas przy smacznym poczęstunku. Były tańce, wspólne zabawy, padło również wiele ciepłych i wzruszających słów oraz wyrazów wdzięczności.

Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom za obecność i całą pracę włożoną w organizację tego wydarzenia. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do sponsorów i wszystkich innych osób którzy umożliwi nam wyjazdy w tym roku szkolnym.

Życzymy bezpiecznych i wesołych wakacji. Do zobaczenia w we wrześniu:)