Przegląd Twórczości Ludowej – Wielkanoc 2021

Bardzo cieszymy się, że nasi uczniowie już od kilku lat chętnie włączają się w pomoc potrzebującym. Okazją do tego jest konkurs organizowany przez Dom Kultury w Golubiu- Dobrzyniu „ Przegląd Twórczości Ludowej- Wielkanoc 2021.”

Współorganizatorami są Parafia pw. Św. Katarzyny Aleksandryńskiej w Dobrzyniu oraz Parafia pw. Św. Katarzyny Aleksandryńskiej w Golubiu. Patronatem Honorowym konkurs objął Burmistrz Miasta Golubia- Dobrzynia.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych oraz rozwijanie zdolności twórczych.Dostarczone prace przekazane zostały  na aukcję, z której dochód przeznaczony zostanie na cel charytatywny. Można zakupić je po każdej mszy w Niedzielę Palmową w  Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryńskiej w Dobrzyniu.

Jury nagrodziło nagrodami równorzędnymi 12 osób w trzech kategoriach. Bardzo cieszymy się, że wśród tylu pięknych prac uznanie znalazły dzieła wykonane przez naszych młodych artystów.

W kategorii drugiej nagrodzona została :

WERONIKA IGLIŃSKA

W kategorii trzeciej nagrodę otrzymuje :

MICHAŁ WOJTAS

Swoje prace na aukcję charytatywną przeznaczyli również:

MACIEJ JAKÓBEK, JAKUB FABRYKIEWICZ, KRYSTIAN KAMIŃSKI, MATEUSZ DĄBROWSKI, KINGA PAWŁOWSKA,DOMINIKA ZABIEGŁA, ADRIAN BASAK. EMILIA KOZUBOWSKA.

W związku z sytuacją epidemiologiczną nie mogliśmy uczestniczyć w rozdaniu nagród. Zostaną przekazane uczniom po powrocie do szkoły.

Bardzo dziękujemy młodym artystom za okazane serce.

Opiekunem uczniów była Aneta Kust

Autor: mgr Aneta Kust