18 – 22 WRZEŚNIA 2023R. – CZAS TEATRÓW

18 – 22 WRZEŚNIA 2023R.  –  CZAS TEATRÓW

Czas „teatrów” to czas ważny i cenny, gdzie  osoby z niepełnosprawnościami są dostrzeżone i podziwiane. Taką okazją był dla nas udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych w Tczewie. Zaprezentowało  się tam  blisko 300  aktorów, w tym nasi uczniowie:

Adam Tuszewski, Magdalena Kuśpit, Wiktor Afelt,  Maciej Jakóbek, Jakub Fabrykiewicz oraz absolwentka szkoły: Dominika Zabiegła.

Przedstawiliśmy barwne widowisko zawierające  niektóre obrzędy, taniec i pieśni ludowe,  za które otrzymaliśmy wyróżnienie.

Zwieńczeniem naszych działań o dawnym życiu na wsi była wizyta w   Muzeum – w   Parku  Etnograficznym  we Wdzydzach Kiszewskich, najstarszym skansenie  w Polsce.

Cieszmy się z osiągnięć w myśl przysłów:

Bez pracy nie ma kołaczy.

Kto przy pracy śpiewa, niech się sukcesu spodziewa.

Anna Jagiełło i Barbara Belcarska