Odwiedziny w OSP Wąbrzeźno

Dnia 13.05.2024 r. uczniowie z grup internackich wybrali się w odwiedziny do OSP w Wąbrzeźnie. Nasz kolega Adam miał możliwość, aby przymierzyć profesjonalny mundur piaskowy wykorzystywany w czasie akcji pożarniczych. Druh Jarosław Herbowski zaprezentował nam wnętrze oraz wyposażenie wozów strażackich, największy z nich mieści aż 9 tysięcy litrów wody. Mieliśmy okazję zobaczyć również kombinezony do ratownictwa wodnego. Każdy z uczniów spróbował swoich sił podnosząc prądownice szybkiego natarcia z podłączonym do niej wężem. Na sam koniec spotkania dzieci otrzymały słodki poczęstunek a Druhna Wioleta upominek w postaci profesjonalnego kalendarza strażackiego, który zawiera wiele przydatnych informacji na temat działań MDP oraz OSP.

Dziękujemy!