CZAS PODSUMOWAŃ I REFLEKSJI

IV Edycja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego„ Kreatywne Prace Plastyczne” Koniec roku szkolnego skłania nas do podsumowań. Po raz trzeci nasz Ośrodek bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „ Kreatywne Prace Plastyczne”. W tej edycji wzięło udział 17 uczniów z 5 ZET-ów.Byli to:Amelia Zych, Bartosz Osowski, Agata Jankowska, Oliwia Kłosińska, Andrzej Igliński, Julia Cieślak, Kamila Lizakowska, Weronika Iglińska, Jan Sztramkowski, Kacper Kasicki , Natalia Szymańska, Jakub Fabrykiewicz, Łukasz Wyczałkowski, Jakub Dywiński, Marcin Łuczak, Kacper Wojtas. Każdy z uczniów w okresie od września 2023 r. do maja 2024 r. wykonał kilkanaście prac, które były oceniane przez autorkę projektu edukacyjnego.Uczestnicy mieli możliwość wyzwolenia swojej ekspresji twórczej. Zaspokojono ich naturalną potrzebę tworzenia sztuki. Poznali wiele nowych technik plastycznych . Mieli możliwość kształtowania postaw proekologicznych. Poznali mnóstwo nowych technik plastycznych. Przekazywali tę wiedzę innym uczniom. Zdobywali wysokie oceny autorki projektu. Prace były prezentowane w gablotach na terenie Ośrodka oraz w galeriach klasowych.Twórczość plastyczna uczniów była promowana w Polsce i za granicą.Dzięki pracy nad projektem wzrosło ich poczucie własnej wartości. Poprzez ekspresję twórczą mogli wyrazić swoje emocje , obawy, uczucia . Mogli pokazać swoje wytwory ogromnej liczbie uczestników projektu. W tej edycji poznaliśmy wiele ciekawych technik plastycznych np. malowanie na flizelinie z klejem, monotypia , lawowanie, malowanie na gazie , rysowanie na papierze ściernym i wiele innych. W tym roku wiele zadań było bardzo trudnych , ale nasi uczniowie nie poddawali się i świetnie poradzili sobie ze wszystkimi wyzwaniami plastycznymi. Mamy obietnicę autorki projektu, że w kolejnej edycji będzie zróżnicowanie poziomu zadań i będzie w nim mogło brać więcej uczniów o różnym poziomie funkcjonowania.Już nie możemy się doczekać .

Opiekunami projektu byli: Magdalena Mazurek- Plewa , Katarzyna Rutkowska, Dorota Dembowska i Aneta Kust.