Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Florianki

W marcu 2024 r. została założona integracyjna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Florianki działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurkocinie, w skład której wchodzi ośmioro uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wroniu oraz młodzież z Kurkocina. O szczegółowej działalności MDP można dowiedzieć się z konta na Facebooku MDP Kurkocin, MDP Florianki – https://www.facebook.com/profile.php?id=61558031770867 .Wielkim sukcesem był debiut MDP Florianki w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF w Łobdowie. Dnia 10.06.2024 r., na krótkim apelu, podczas którego zebrała się cała społeczność SOSzW, Florianki z Wronia zostały nagrodzone medalami zdobytymi podczas zawodów w Łobdowie. W tym miejscu pragniemy również bardzo podziękować wszystkim sponsorom, darczyńcom i ludziom dobrej woli, którzy wsparli finansowo działalność MDP Florianki. Dzięki nim mogliśmy kupić dla naszych młodych strażaków umundurowanie (mundury koszarowe, koszulki i czapki MDP), w którym Florianki wystąpiły na zawodach.Serdecznie dziękujemy: EVI SYSTEM SP. Z O.O. – Jaworze Restauracji Zamkowa – WąbrzeźnoURODA – Salon fryzjersko-kosmetyczny – NieżywięćBiuro Projektowe „Consilio” – Dębowa ŁąkaInstal ElektroHydro – Brodnicaoraz darczyńcom, którzy chcieli pozostać anonimowi.Dziękujemy również Akademii Małego Strażaka, Poligon Strażacki za przekazanie materiałów edukacyjnych Akademia pierwszej pomocy dla najmłodszych, które wykorzystamy na najbliższych zbiórkach MDP.