Z TEJ ZABAWY TAKA NAUKA WYPŁYWA…

Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy. Rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo, pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Dlatego czytamy codziennie.

Na Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania wybraliśmy opowieść o piratach. Połączyliśmy głośne czytanie z tematyką morską w związku ze Światowym Dniem Morza, które przypada na 30 września.

Stworzenie przestrzeni do kreatywności to dobra okazja do budowania więzi, wspólnego przeżywania. Było dużo śmiechu, radości i przede wszystkim nauki, a więc wprowadzania nowego słownictwa, pokazania jak wiele gatunków zwierząt żyje w morskich i oceanicznych wodach, kształcenia umiejętności manualnych, artystycznych, muzycznych itd., itd.

W roli czytającego wystąpił Maciej Jakóbek, który kontynuuje akcję „Poczytaj mi kolego”.

BRAWO MACIEK, BRAWO WSZYSCY!

Anna Jagiełło, Barbara Belcarska