SKKT PTTK nr 70 w Gdyni

13 czerwca 2023 r. członkowie koła, razem z młodszym kolegą Łukaszem, wybrali się na wycieczkę internacką do Gdyni. Po przybyciu na miejsce uczniowie udali się do Centrum Nauki Experyment. Tam czekały na nich interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Na wystawach: Akcja człowiek, Drzewo życia, Niewidoczne siły, Kierunek zdrowie, Hydroświat, mogli robić różnego rodzaju doświadczenia z wodą, poznawać ciało człowieka, świat przyrody i prawa fizyki. Nauka przez zabawę doświadczyła im wiele radości.

Następnie po zjedzeniu obiadu i zregenerowaniu sił udali się w stronę Skweru Kościuszki. Tam odwiedzili okręt ORP Błyskawica najstarszy zachowany niszczyciel, który uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały okres II wojny światowej. Uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem pokładu okrętu od rufy do dziobu – przyjrzeć się artylerii okrętowej, miotaczom i wyrzutniom bomb głębinowych oraz torped. Po zejściu pod pokład zajrzeli do pomieszczeń marynarskich, kotłowni i maszynowni. Wszystko to zrobiło na nich wielkie wrażenie.

Po zejściu z okrętu członkowie koła udali się na lody i obowiązkowo po pamiątki – magnesy, bransoletki i bursztynowe mydełka. Wtedy też nadszedł czas na ostatni etap wycieczki. Udaliśmy się bowiem na plażę miejską. Tam rozłożyliśmy koce i delektowaliśmy się pięknem morskiego krajobrazu. Moczenie nóg, szukanie muszelek, podziwianie mew i pływających statków było dla uczniów nie lada atrakcją. Na koniec pobytu zrobiliśmy piknik, podczas którego zjedliśmy kolację. Następnie udaliśmy się do busa i w godzinach wieczornych wróciliśmy do internatu. To była naprawdę udana wycieczka😊.

Opiekunowie: K. Linetty, W. Węglerska.